Asjaõigus

Küsimus: Kas pank võib küsida laenu taotlevalt eraisikult tema osalusega ettevõtte majandusnäitajaid?15.01.2013

Kui firma 49% osanik soovib võtta kodulaenu eraisikuna, kas pankadel on õigust küsida firma andmeid (bilanss, kasumiaruanne, kontoväljavõtted) ning laenu andmisest keelduda firma liiga väikese kasumi tõttu (kasum paarsada eurot, peamiselt läheb kogu sissetulek endale palgaks)?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Pangal on õigus küsida seda, mida heaks arvab, et selgitada välja teie krediidivõimelisus. Samuti võib pank omal äranägemisel laenu andmisest keelduda. Mitte ükski seadus ei sunni pangal kellelegi laenud andma.