Asjaõigus

Küsimus: Kuidas ehitada krundi piirdeaed nii, et naabritega probleemi ei ole ja kõik seaduslik oleks?30.01.2013

Soovime oma kinnistule ehitada aeda. Kuidas ehitada nii, et kõik oleks seaduspärane? Detailplaneeringul on aia kõrgused pika pandud, piirid on maamõõtja poolt korrektselt märgitud. Asi on nimelt selles, et meie naaber ähvardas teist naabrit, et kui ta kas või cm tema maale aia rajab, siis annab kohtusse. See negatiivne naaber hetkel aiaehitusest ise huvitatud ei ole, meie aga soovime aia ehitamisega alustada. Kuidas me saaksime aia, et hiljem ei oleks sellise naabriga suuri probleeme? Tänan.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kinnistuid eraldav aed jääb niikuinii teie mõlema ühiskasutusse. Naabril ei ole õigust selle ehitamist keelata. Isegi, kui peaks juhtuma, et aed on osaliselt naabri kinnistul, ei ole naabril ilmselt kuigi perspektiivne kohtusse minna.