Asjaõigus

Küsimus: Mis alusel võib vald müüa kinnisvara pärast ebaõnnestunud oksjonit poole hinnaga?30.01.2013

Kui vald korraldab oksjoni kinnisvara (küla kelder) müügiks alghinnaga 750 eurot ja oksjonil keegi ei osale. Kas vald saab peale oksjoni päeva müüa hoone 400 euroga? Ostja ei ole keldri kasutaja. Samas oleks sellise hinna eest ostjaid jagunud. Kas on mingi võimalus vaidlustada sellist asja? Milline seadus reguleerib valla poolt sellise vara müüki?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Igas kohalikus omavalitsuses reguleerib selliseid küsimusi konkreetse valla või linna vara võõrandamise kord. Sellele küsimusele vastamiseks peaks märgitud dokumendiga tutvuma.