Asjaõigus

Küsimus: Kui pöördun kohtu poole sooviga kaasomand lõpetada, kes peab maksma kohtukulud?06.02.2013

Tere,
Mul on küsimus kaasomandi lõpetamise kohta. Olen tühjalt seisva maja kaasomanik. Soov oleks maja müüa ja jagada raha vastavalt kaasomandi suurustele. Teine kaasomanik majas elada ei taha aga müüa ka ei soovi. Kokkulepet ei õnnestu saavutada. Kui ma pöördun kohtu poole kaasomandi lõpetamiseks ettepanekuga maja enampakkumisel müüa, kes maksab kohtukulud?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kohtukulud kannab üldjuhul see pool, kelle kahjuks otsus tehakse. Kui pöördute teise kaasomaniku vastu kohtusse ja kohus otsustab maja maha müüa, nii, nagu te nõuet, siis kannab kulud teine pool. Kaasomandi lõpetamise nõudes on mõistlik esitada mitu alternatiivset nõuet.