Asjaõigus

Küsimus: Kas teisele inimesele antud esemeid võib mingi aeg hiljem lihtsalt tagasi nõuda?06.02.2013

Tere

Lõpetasin korraliselt enda töölepingu tööandjaga. Nüüd, 16 päeva hiljem, saabus mulle e-posti kiri, milles firma juht leiab, et minu suhtlemise toon lepingu lõpetamise perioodil oli ebaviisakas ja lähtudes sellest (juhi sõnad) "võtan tagasi enda tasuta pakkumise valuvelgede osas (mis on minu isiklikud veljed) ja palun Sul toimetada need kohta, kust ma Sulle need väljastasin, hiljemalt järgmise nädala lõpuks". Veljed andis firma juht mulle vabatahtlikult ajal, kui ettevõttes töötasin, lisades, et Temal neid enam vaja ei lähe ning annab need mulle. Mingisugust lepingut me ei sõlminud. Minu küsimus on, et kas Tal on õigus nõuda neid velgesid tagasi või ei?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Reeglina töölepinguline suhe teile tasuta üleantud vara ei puuduta. Kui ta need teile omal ajal nö kinkis ja nüüd leiab, et on tekkinud alus kinkelepingust taganemiseks, siis võib see nõue põhjendatud olla.