Asjaõigus

Küsimus: Mis probleemid võivad tekkida, kui osta sisulisel korter, kuid registris on see äripinnana?12.02.2013

Olen ostmas korterit uues majas, mis on registris kirjas äripinnana (e. mitteeluruum, kontor-ateljee), detailplaneering nägi ette, et 10% hoonest on äripinnad, kuid samas on tegu sisuliselt korteriga (vann, wc, köök, rõdu).
Kas sinna saab ennast sisse registreerida ja mis ohud/probleemid mind ootavad kuna soovin seal püsivalt elada ja vajan sissekirjutust. Kas tasub ikka osta?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

sisse registreerimisel ei ole nõuet, et peaks ilmtingimata olema eluruumina registreeritud. võiksite kontrollida arvestatava maamaksu suurust, et kas see on teile vastuvõetav. Kahjuks ei oska ennustada, millised probleemid või ohud teid seal korteris varitseda võivad, usun, et ehitaja on selles küsimuses pädevam.