Asjaõigus

Küsimus: Kas hoone laiendamiseks on vajalik kõigi kaasomanike nõusolek?20.03.2013

Tegemist kinnisasjaga, registris ühepereelamu, kaasomand. Määratud notariaalne kasutuskord. Tegelikult on kolm korterit. Üks kaasomanik soovib muuta sihtotstarvet ja ehitada garaažist elutoa.
Teine kaasomanik soovib pikendada maja katust garaaži suunas ja seega suurendada oma elamispinda. Lisaks soovib ülejäänud garaaži katusele rajada terrassi, mis oleks tema ainukasutuses.
Kas nendeks toiminguteks on tarvis kolmanda kaasomaniku nõusolekut?
vastust ootama jäädes

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Selliste tööde teostamiseks on teil vaja niikuinii ümberehitusprojekt koostada ning sellele on kindlasti vaja ka kolmanda kaasomaniku nõusolekut. Olenemata kasutuskorrast, jääb kaasomandi suurus samaks, kui te selle muutmises eraldi kokku ei lepi.