Asjaõigus

Küsimus: Mida saab teha erastamata korteriga, kas tohib kasutada ja üürile anda?20.03.2013

Palun andke nõu mida saab teha erastamata korteriga? Korter sai kunagi ostetud, aga erastada ei saanud. Nüüd peab maksma tühjalt seisva korteri eest. Nagu aru saan, et üürile anda võib, aga kas võib seda teha tähtajatult? Mida peab tegema, et üürnikke sealt välja ei tõsteta aastate pärast? Andke nõu kelle poole selle küsimusega pöörduda?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Erastamise aeg on ammu möödas. Kui olete ehitisregistris hoone omanik, siis võiks ehk tulla kõne alla esmalt müük läbi täitemenetluse ja seeläbi korteri kinnistamine, kuid siin on ka enne terve rida küsitavusi, mh et kui palju on majas kortereid, mis nende inimeste huvi on jne. Küsimusest ei selgu, miks ei saanud kinnistada ja milliseid makseid nüüd siis tühjalt seisva korteri eest maksma peab. Peaksite oma küsimusega juristi poole pöörduma, sest olukord on küllaltki halb.