Asjaõigus

Küsimus: Kas kaasomanikul on õigus asuda mõttelise osa kingisaaja asemele kihkelepingus toodud väärtuse kinni maksmisega?28.03.2013

Maja on kaasomandis ebavõrdsetes mõttelistes osades, üks kaasomanikest on sõlminud kinkelepingu oma mõttelise osa kinkimiseks (poeg kinkis isale). Kas teistel kaasomanikel on võimalus tehing vaidlustada (näiteks ostueesõiguse alusel või mõne muu seadusest tuleva õiguse alusel) ja saades ise antud kaasomandi omanikuks tasudes kinkijale kaasomandi väärtuse, mis on fikseeritud kinkelepingus.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ostueesõigus ei kehti, kui kingitakse laste või vanemate vahel, mingit muud varianti ma asja endale saamiseks praegusel juhul ei tea ...