Asjaõigus

Küsimus: Kuidas lahendada olukord, kui naaberkinnistul asuva puu oksad kukuvad ohtlikult lasteaia mänguväljakule?25.04.2013

Lasteaia vahetus läheduses asub vana vaher, mille oksad kõrguvad üle mänguväljaku. Maa, millel puu kasvab, on eraomandis. Kord on juba juhtunud, et puu küljest murdus oks ja kukkus mänguväljakule ajal, mil lapsed õues mängisid - imekombel keegi pihta ei saanud. Lapsevanemad on mures, sest puu kujutab endast ohtu lastele, aga ka mänguväljaku rajatistele. Millised õiguslikud alused on lasteasutusel/omavalitsusel kõne all olev puu spetsialistide poolt lasta maha võtta, kui maaomanik (puu omanik) ei ole koostööaldis? Tänan!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Naaberkinnisasja omanik võib tema aeda ulatuvad oksad ise ära lõigata, kui puu omanik seda ei tee. Enne lõikama hakkamist peaksite aga paluma seda puu omanikul teha.