Asjaõigus

Küsimus: Kas omavalitsus peaks tee registrisse kandma ja võimaldama ligipääsu minu krundile?06.05.2013

Tere, vana talukoha ligipääsu tee viimane osa läheb üle riigimaa, millel pole tee jaoks eraldi krunti. Tee on olnud sama koha peal üle sajandi, aga riigimaa krunt on välja mõõdetud u. 10a tagasi. Kuna tee pole enam läbitav, tekkis soov teed parandada. Vald ei anna luba parandada, kuna tee pole registrisse kantud. Kas vald peaks tee registrisse kandma ja võimaldama ligipääsu minu krundile?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Jääb arusaamatuks, kas tee asub riigi- või valla maa peal. Üldiselt peaks vald tagama juurdepääsu teie krundilt avalikult kasutatavale teele. Kui tee ei ole enam läbitav, siis võib tulla kõne alla teisest kohast tee tegemine.