Asjaõigus

Küsimus: Kuidas kustutada vanaema isiklik kasutusõigus, kui ta tervis ei võimalda ise alla kirjutada?06.05.2013

Tere
Sain 4 aastat tagasi vanaemalt kingiks maja. Lepingus on seatud isiklik kasutusõigus, mis lõpeb kinkija surmaga. Nüüd tervisliku seisundi tõttu on vanaema hooldekodus. Vaja on tasuda hooldekodu kulud ja nii olengi teinud otsuse ja otsustanud maja müüki panna. Asi on aga selles, et on vaja kustutada isiklik kasutusõigus, kuid vanaema vaimne ja füüsiline tervis ei võimalda teda notarisse viia. Tean ka seda, et notar on valmis tulema hooldekodusse, kuid mis saab siis, kui sel perioodil ei ole võimalik tema vaimse seisundi tõttu isiklikku kasutusõigust kustutada. Kas on veel mingeid võimalusi? Selge on see, et tema ise sinna enam tagasi ei lähe.

Lugupidamisega
Heli Kallasmäe

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Isikliku kasutusõiguse saab kustutada puudutatud isiku nõusolekul ehk siis vanaema peaks ikkagi notari juuresolekul oma avaldustest aru saama. Alternatiivne võimalus on kohtusse pöördumine.