Asjaõigus

Küsimus: Kuidas saada ülevaade ja fikseerida korteri ostul üüri, elektri jm võlad?06.05.2013

Ostan maakleri vahendusel korteri. Kuidas saada ülevaade üüri, elektri jm võlgadest? Kas sellest peab teavitama maakler, kas peaksin maakleri suusõnalise jutu kirjalikult fikseerima?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Saate paluda maaklerilt, et ta teile korteriühistu või majavalitseja poolt väljastatud dokumendid tooks. Maakleri väidete protokollimine teid hiljem ei aita, sest ka info andmata jätmisel ei ole maakler kohustatud neid kulusid teie eest kandma. Kui ta teile infot ei too, siis oleks mõistlik see ise hankida.