Asjaõigus

Küsimus: Kuidas kaasomandi olevat maja kinnistusraamatusse kanda kui teise kaasomaniku kohta puudub igasugune informatsioon?30.05.2013

Soovin kinkida kaasomandis oleva maja osa. Maja ei ole kinnistusse kantud, kuna üks omanikest lahkus Eestist peale sõda ning igasugune ametlik informatsioon tema kohta puudub. Kuuldavasti suri ta USAs 1964.a. Kuidas toimida edasi? Kuidas on võimalik maja kinnistusse kanda, et saaksin oma osa kinkida lapsele.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Erastamise aeg on läbi saamas. Te saate selle maja kinnistada üksnes juhul, kui teine kaasomanik tegi õigel ajal avalduse maja ümber oleva maatüki erastamiseks ning see protsess on siiani lõpetamata. Kuid ka siin on rida tingimusi, mis peaksid täidetud olema. Tänasel päeval ei ole ehitise kui vallasasja tavapärane võõrandamine võimalik.