Asjaõigus

Küsimus: Mis saab kinnistamata maast peale erastamistähtaja lõppu?05.06.2013

Maja on 3 omaniku kaasomandis. Üks omanikest (ammu surnud) ega keegi tema pärijatest ei ole esitanud erastamisavaldust. Kuna pärijad ei ela Eestis, ei ole nad ilmselt sellest huvitatud.
Mis saab sellest maast peale erastamistähtaja lõppu? Kas meil tekib mingi võimalus moodustada kinnistu?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Erastamisaeg on ammu lõppenud. Teil oleks õigus erastamismenetlus lõpuni viia juhul, kui see on kunagi alustatud ja siiani mingil põhjusel pooleli. Kaasomandis oleva ehitise erastamiseks piisab, kui avalduse esitas omal ajal vähemalt üks kaasomanikest. Sellegipoolest on vaja ka kolmandat kaasomanikku või tema õigusjärglasi, kes saaksid soovi korral erastamise õiguse ära loovutada.