Asjaõigus

Küsimus: Mida peaksin ette võtma, kui minu maale on ühel päeval minu teadmata hakatud maa-alust elektriliini paigaldama?14.06.2013

Kuidas peaks käituma, kui minu maale on minu teadmata paigaltatud maa-alune elektriliin? Ise ma seal ei ela, vaid minu vanaema (kasutaja). Ühel päeval avastades oli aga kraav kaevatud. Minuga ei ole aga seda kooskõlastatud. Asja uurides selgus, et projekti on allkirja kohale kirjutatud lihtsalt kooskõlastatud. Ma ikka ju tahaks ka teada, mis minu kinnistul toimub? Kas peaks asja lihtsalt sinnapaika jätma?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Eelkõige saate pöörduda tööde teostaja poole ja küsida selgitusi. Muuhulgas seda, kes nõusoleku on andnud. Seda, mida soovite ette võtta, peate ise otsustama - kas teil on plaanis kaabli asukohta või selle piiranguvööndisse midagi ehitada vms.