Asjaõigus

Küsimus: Kust alustada, et nõuda ehitajalt hüvitist loata minu kinnistu kasutamise eest?02.07.2013

Väljaspool eraomandi krunti teostati vee- ja kanalisatsioonitöid. Tööde teostamise ajal viidi kanalisatsioonitoru üle erakrundi aia. Vesi koos pinnasest tulenevaga pumbati kollektori süvendist aiamaale. Firma ei ole aiamaad korrastanud ja eitab kasutamist. Firma ei teavitanud ja puudub kirjalik akt meie poolt krundi kasutamise kohta. Omanik käis kohal tööde teostamise ajal ja nägi mis toimub. Firma tegutses krundil salaja (ilma loata, meile teatamata, puudus kokkulepe). Kas firmal on õigus minna eraomandi valdusesse ja teostada seal töid omal soovil kui puudub omaniku nõusolek? Kas on õigus nõuda firmalt hüvitist? Vajadusel kelle poole või kuhu peab pöörduma.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Võõral krundil viibimine ilma omaniku loata, on üldjuhul keelatud. Kui leiate, et teile tekitati sellega mingisugust kahju, peaksite alustama kahjunõudest. Selles peaksite selgelt välja tooma, millist kahju teile tekitati ja kui suur on teie rahaline kaotus, mille hüvitamist te soovite.