Asjaõigus

Küsimus: Kas võin muuta kinnistul oleva tee asukohta, kui seda kasutab ka paar naabrit oma koju jõudmiseks?02.08.2013

Kui minu kinnistul olevat teed kasutab ka paar naabrit oma koju jõudmiseks, kas siis võin omal soovil muuta tee asukohta (paanis maja ehitada ja olemasolev tee läheks läbi hoovi)? Kas tee võib kulgeda täpselt krundi piiril? Kas see võib olla lühim maa, kuigi tee ots ei kattuks vana teega naabri krundil?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Tee asukohta võite muuta ja see võib kulgeda krundi piiril, peaksite arvestama, et ka naabrid koju pääseks - kui see on neil ainus võimalus avalikult kasutatavale teele pääsemiseks.