Asjaõigus

Küsimus: Mida ette võtta, kui maja kaasomanik keeras külma vee kinni?02.08.2013

Tere!
Majas 2 kaasomaniku, üks neist olen mina. Naaber keeras külma vee kinni. Mida seadus ütleb selle kohta ja mida teha?
Tänan

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kaasomanikud peavad seaduse järgi kasutama ühist asja ühiselt ja arvestama ka teiste kaasomanike huvidega. Kui teie naaber seda kohustust eirab, siis esimene võimalus oleks lihtsalt vesi uuesti lahti keerata. Kui te füüsiliselt veesõlmele ligi ei pääse, siis saate naabrilt vee lahti keeramist nõuda.