Asjaõigus

Küsimus: Mida teha, kui laenuga sai ostetud auto, kuid autole järgi läks sõber ja vormistas selle oma nimele?08.08.2013

Tere,
Kuidas lahendada olukord, kus sai võetud laen ning selle eest ostetud auto, kuid autole järgi ja ostu vormistama läks sõber. Peale ostu kirjutas registris auto oma nimele omavoliliselt ning hilisemalt kogu aeg lubas vormistada volituse, et saaksin auto ümber vormistada, kuid mis jäi ainult lubaduseks. Kuid sõprus mingi hetk viis teed lahku, autoga seondavaid õiguseid minul ei olnud, ainult kasutusõigus, ning laen mis vaja maksta. Autost isik ammu loobunud ning teiste asutuste poolt lammutusse viidud. Autot ei olnud nõus minule andma. Kuidas olukorda lahendada? Kui suur tõenäosus on kohtu kaudu välja nõuda summa, mis kulus auto ostuks või tulebki surnud hobust maksta?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui sõber sõlmis ostjaga ise auto müügilepingu, siis andsite talle sisuliselt laenu auto ostmiseks või siis ka täiesti niisama ilma mingi aluseta. See, kui suur on perspektiiv kohtus raha tagasi saada, oleneb sellest, kuidas suudate raha andmise ära tõendada.