Asjaõigus

Küsimus: Kas elamispinda tohib anda äriühingule allrendile?06.09.2013

Ma elan üürikorteris, mille üürilepingus on kirjas, et ma võin pindu omakorda anda ka allüürile. Tahaksin teada, kas ma tohin vormistada allüürnikuks oma firma? Minu firma tegeleb koolitusega ning tunnid reaalselt toimuvadki minu korteris; korteri kolmest toast üks on sisustatud õppeklassiks, seega oleks põhjendatud, et osa üürist ja kommunaalkuludest maksaks firma. Korteriomanik on selle tehinguga põhimõtteliselt nõus, aga me kumbki ei tea, kas tohib elamispinda anda äriühingule allrendile või tohib äriühing üürida ainult nn büroopindu.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ei näe mingit takistust eluruumide muutmisel bürooruumideks, kui omanik on sellega nõus.