Asjaõigus

Küsimus: Kas isa saab päranduseks saadud maad ilma ema nõusolekuta mulle kinkida?13.09.2013

Tere,
isa sai kuus aastat tagasi sugulaselt päranduseks maa 1,2 ha. Eelmisel aastal palusin tal mulle müüa jupike sellest maast, et saaksin sinna elumaja ehitada. Isa ütles, et teeb mulle kinkelepingu.
Nüüd on maja valmis ja isaga on kokku lepitud notari juurde minek. Tehingu vastu on aga minu ema.
Siit küsimus...
Kas ema peab olema tehingu sooritamise juures?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Eeldatavasti on tegemist isa lahusvaraga ning sellisel juhul ei saa ema selle võõrandamist takistada. Täpsema vastuse annab konkreetset tehingut ettevalmistav notar.