Asjaõigus

Küsimus: Kas testamendiga jäetud elamisõigust saab korteri omanik kuidagi ära võtta?18.09.2013

Tere! 2007. aastal pärandas vanaisa oma korteri kahele lapselapsele. Kuid testamendi alusel jäi korteris eluaegne elamis õigus vanaisa elukaaslasel. Nüüd sooviks üks lapselaps ise sinna kolida. Kas on mingeid võimalusi vana prouale antud korteris elamisõiguse ära võtmiseks? Pool nädalat on korter tühi, kuna proua käib oma suvilas. Lisaks on tal ka oma korter, kus elavad tema oma lapselapsed.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Isiklik kasutusõigus seataksegi mõttega, et inimene saaks asja kasutada. Lõpetada saate selle eelkõige kokkuleppel vanaisa elukaaslasega, samuti eeldusel, et kompenseerite talle ruumi kaotamisega tekkinud kahju.