Asjaõigus

Küsimus: Kuidas sundida kaasomanikku teise kaasomaniku territooriumile veetud esemete äraviimiseks?03.10.2013

Tere!
Kinnistul on kolm kaasomanikku. Kasutuskord on notariaalselt kinnitatud. Üks kaasomanik vedas oma kaupa teise kaasomaniku territooriumile.
Kuidas on seaduslikult võimalik see kaup sealt ära koristada? Vabatahtlikult ta seda ise ei tee.

Lugupidamisega

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Täpseid juhiseid on asjaolusid teadmata võimatu anda.
Üks võimalus on see, et esitage kirjalik nõue oma kaasomandiosa vabastamiseks. Kui ta seda ei tee, pöörduge kohtusse. Kui te seda ise üksinda sorteerima ja teisaldama asute, siis võib selle kauba omanik ühel päeval leida, et midagi on puudu ja hoopis teie vastu nõude esitada.