Asjaõigus

Küsimus: Kas elukaaslasel on võimalik ilma minu nõusolekuta meie mõlema nimel olevat korterit müüa?10.10.2013

Korter on minu ja elukaaslase nimel. Elukaaslane lahkus korterist ja soovib nüüd korterit müüa. Mina ei nõustu. Kas minu elukaaslasel on seda võimalik müüa ilma minu nõusolekuta ja kuidas?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Küsimuse järgi võiks eeldada, et korter on teil kaasomandis. Kumbki kaasomanik võib enda osa vabalt võõrandada. Kui ta ei võõranda seda oma lähisugulastele, siis on teil teise kaasomanikuna ostueesõigus. Teile kuuluvat mõttelist osa ta võõrandada ei saa.