Asjaõigus

Küsimus: Mida teha, kui vajan õe nõusolekut, kuid insuldi tagajärjel ei ole ta võimeline allkirja andma?25.11.2013

Ema on teinud kinkelepinguga oma maja mulle ja minu õele kaasomandisse 50/50. Nüüd tahan teha seal majas juurdeehituse ja on vaja õe nõusolekut. Õde on hiljutise insuldi tagajärjel 100% töövõimetu, tal on raske puue ning ta ei ole võimeline allkirja andma. Kuidas edasi toimida?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Küsimusest ei selgu, kas ta ei suuda füüsiliselt paberile allkirja anda või ei saa allkirja anda seetõttu, et ei saa toimuvast aru või esinevad mõlemad asjaolud. Kui inimene on täie mõistuse juures, siis saab tahte tõestada notar ka ilma, et inimene füüsiliselt alla kirjutaks. Kui tema puue seisneb aga selles, et ta ei saa ümbritsevast piisavalt aru, siis peaksite õele eestkoste seadma, selleks peaksite kohtusse pöörduma.