Asjaõigus

Küsimus: Kas piiriprotokollis naabrite allkirjade asemel olev valla maapeakorraldaja ja tulevase maaomaniku allkiri muudavad protokolli kehtetuks?15.01.2014

Kas piiriprotokollis naabrite allkirjade asemel olev valla maapeakorraldaja ja tulevase maaomaniku allkiri muudavad protokolli kehtetuks, kui asjast on möödas rohkem kui 10 aastat?
Kas on mõtet asja kohtusse anda?

Ette tänades!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Asjaolu, et allkirjastamisest on rohkem kui 10 aastat möödas, ei muuda dokumenti kuidagi kehtetuks. Ma ei tea, mis nõudega te kohtusse tahate pöörduda, kuid isegi, kui piiriprotokoll oleks kehtetu, ei tähenda see automaatselt maatüki piiride muutmist. Selleks peaksite terve rea haldusakte tühistama. Ilma materjalide ja asjaoludega tutvumata julgen arvata, et teie mistahes sisuga nõue on tänaseks aegunud.