Asjaõigus

Küsimus: Kuidas vabastada korter, kui poeg ei maksa korterikulusid ja ei koli sealt ka välja?13.02.2014

Tere!
Minu nimel olevas korteris, kuhu ka mina olen sisse kirjutatud aga kus ma hetkel ise ei ela, on sisse kirjutatud ka minu täiskasvanud poeg oma elukaaslasega, kes ei ole sinna sisse kirjutatud. Kuna noored ei taha tasuda kommunaalkulusid ega soovi ka vabatahtlikult välja kolida, aga mina ei ole kahjuks suutlik nende kommunaalkulusid tasuma, sooviks teada, millised juriidilised võimalused mul on korteri vabastamiseks. Tänan

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

See, et inimesed sinna sisse on kirjutatud, ei tähenda mitte midagi. Elukoha registreering (n.ö sissekirjutus) ei oma õiguslikult juba väga palju aastaid ruumi kasutamise seisukohast mitte mingisugust tähendust. S.t et ei ruumi omanikule ega selle kasutajale ei teki ainuüksi elukohta "sissekirjutamisest" mitte mingeid õigusi ega kohtusi.
Ainus võimalus korteri jõuga vabastamiseks on pöörduda kohtusse.