Asjaõigus

Küsimus: Kuidas on võimalik üle kontrollida kinnistu piirikivide täpset asukohta, kui naaber on nihutanud piirikive?26.02.2014

1. Kuidas on võimalik üle kontrollida kinnistu piirikivide täpset asukohta, kui naaber on nihutanud piirikive, mis pole nõuetekohaselt paigaldatud (ankurdamata ja kerged tähised)?
2. Millise täpsusastmega (cm, m) on kontrollmõõtmine teostatav?
3. Kui kaugele krundi piiril paiknevast olemasolevast ehitisest (saun) märgitakse piir?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Need küsimused tuleks esitada ilmselt geodeedile.....