Asjaõigus

Küsimus: Millised võimalused on kui paariselamu laguneb aga naaber keeldub koostööst?03.03.2014

Tegemist paariselamuga, kaks eraldi korteriomandit. Maja olukord on nii kehv, et remont ei ole enam mõeldav. Ise sooviks oma osa lammutada ja uut maja ehitada. Naabriga kokkuleppele ei saa, müügiga ei nõustu, samas laseb oma poolel lihtsalt laguneda.
Millised on üldse väljavaated?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Maja säilitamiseks tehtavad kulud saate teiselt kaasomanikult sisse nõuda, kuid kindlasti on keeruline määrata, millised kulud on maja säilitamiseks ja millised asja ilusamaks muutmiseks. Mõistlik tundub kaasomandi lõpetamise nõue, mida saaksite realiseerida kohtu kaudu, kuid kui naaber samuti elab majas sees, siis on tulemust raske prognoosida.