Asjaõigus

Küsimus: Kuidas tõestada, et kaasomanik on kokku leppinud müügihinna kolmanda osapoolega, et meilt rohkem raha saada?04.03.2014

Elame majas, kus kaasomand jaguneb 50/50. Teine kaasomanik soovib oma osa müüa kolmandale isikule. Tean, et meil on ostueesõigus, mida saame realiseerida ka 2 kuu möödudes peale tehingu toimumist.
Kuidas saab tõestada, et müügitehingus fikseeritud hind ei ole kokkuleppehind kolmanda osapoolega selleks, et meilt rohkem raha saada?
Meie poolt pakutud hinda, mis on panga poolt tehtud hindamisaktil, samuti ka kinnisvarabüroo hindaja poolt tehtud, teine kaasomanik ei aktepteeri.

Tänades,

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Võiksite kaaluda kaasomandi lõpetamise nõude esitamist kohtu kaudu. Sellisel juhul tuleb hüvitada teisele kaasomanikule omandi kaotuse hüvitis, mille suurus saadakse reeglina kinnisvara hindamise eksperte kaasates.