Asjaõigus

Küsimus: Kui elukaaslased müüvad kaasomandis oleva korteri, kas siis arvestatakse ka lapsele mingi osa?06.03.2014

Tere!
Kui vabaabielu jooksul on soetatud korter kaasomandisse 50-50, kas lahku kolides korteri müümisel arvestatakse ka last osaliseks, kuna ta elab teise vanemaga selles korteris? Välja kolinud vanem aga nõuab korteri müümist. Kas kaasosalisele, kes enam korteris ei ela, kuulub ikkagi pool?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

See, kes korteris elab, ei puutu asjasse ega muuda omaniku õigusi. Kui korter on ostetud kaasomandisse, kummalegi 50% osa, siis täpselt sellisena see suurus ka säilib. Laps niisama korteris elamisest omanikuks ei saa.
Kaasomanik võib alati nõuda kaasomandi lõpetamist. Üheks selliseks võimaluseks on korteri müümine, kuid see ei ole ainus võimalus. Võite ka teiselt kaasomanikult tema osa välja osta.