Asjaõigus

Küsimus: Mida teha, kui müüja jättis oma asjad korterisse, kuid ma ei saa teda enam kätte?13.03.2014

Müüjaga jäi kokkulepe, et ta helistab 30 päeva jooksul, kui hakkab kolima. Kui tähtaeg oli käes, keegi ei helistanud mulle ja ka tema telefon oli välja lülitatud. Kohale tulles avastasin, et korter oli lukustamata, võti laua peal ja lisaks kokkulepitule (v.a. kapp) jäid korterisse/keldrisse muud asjad (nt tehnika, nõud jms). Kas võin eeldada, et koos korteriga olen saanud enda valdusesse ka sinna jäetud asjad ning mul ei ole kohustust neid müüjale tagastada? Nimelt ütles naaber, et müüja soovib neid asju mingi aeg kätte saada.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kindlam oleks mitte nii eeldada, seda enam, kui naaber on teid informeerinud, et ilmselt tahab ta neid kätte saada. Valduse üleandmise ja vallasasjade kohta on ehk midagi müügilepingus kokku lepitud .... ?
Üldiselt peaksite võõrad asjad hoiustama ning need omanikule tagastama.