Asjaõigus

Küsimus: Kas leping on tühine kui selles on punkt, et üürnik maksab KÜ arvel esitatud kõik kulud, s.h. remondifond, hooldus- ja halduskulud?04.04.2014

Tere!
Annan üürile eluruumi. Üürilepingus on punkt, kus öeldud, et üürnik maksab KÜ arves esitatud kõik kulud, sh püsikulud (remondifond, hooldus- ja halduskulud). Kas selline leping on tühine (kuna on vastuolus VÕS-iga) või kui mõlemad lepingupooled on lepingu allkirjastamisel selle punktiga nõus, siis kõik on korras?
Tänan ette

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Selline leping ei ole tühine ega VÕS-iga vastuolus, sest VÕS võimaldab pooltel kokku leppida, et asja kasutamisega seotud kõrvalkulud kannab üürnik.