Ehitusõigus

Küsimus: Kas ehituse hinnapakkumise tegemise eest võib tasu küsida, ilma et tellijat oleks sellest teavitatud?20.05.2021

Tere, pole kindel kas see kuulub siia alla, aga küsimus oleks seoses esitatud hinnapakkumisele. Nimelt otsisin plaatimise teenust ja vastas üks ettevõtet esindav isik. Koostas nn hinnapakkumise ja esitas ka selle eest mulle arve. Kuigi eelnevalt polnud juttu, et see teenus midagi maksaks. Samuti puudub sellel ettevõttel koduleht, kus oleks välja toodud mingisugune hinnakiri. Kuidas sellisel juhul käituda? Ei tahaks lihtsalt raha ära anda, kuna minu arust oleks isik pidanud mind teavitama sellest, et hinnapakkumine on tasuline? Tänan

Vastus: Raul Keba, vandeadvokaat, RISTAL KEBA PARTNERID Advokaadibüroo OÜ, www.ristal.ee

Tervist

Tõsi - ega küsimus päris siia rubriiki kuulu, aga see selleks.
Kui hinnapakkumise eelselt selle koostamise tasustamises kokku ei lepitud ning puudub ka muu viide (nt hinnakiri) pakkumise koostamise tasulisuse osas, siis ei ole pooled tasu maksmises kokku leppinud. Kui kokkulepe puudub, ei ole tarbijal ka kohustust hinnapakkumise tegemise eest tasu maksta. Tarbijal peab olema võimalus valida, kas ta selle teenuse n.ö ostab või mitte.