Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas korterit müüa, kui pärimisprotsess endiselt käib aga korteri kulusid on vaja maksta?18.04.2014

Oleme korteri pärijad (5 last). Pärimismenetlus on pooleli, kuna üks lastest on surnud Venemaal ja sellekohast dokumenti pole õnnestunud aasta jooksul saada. Notar pärimistunnistust ei väljasta. Kuidas saaksime sellest korterist lahti ja kas meil on õigus nõuda KÜ arvete tasumist antud vara arvelt (juhul kui KÜ nõuab arvete tasumist kohtu kaudu) st KÜ võib korteri realiseerida kuna meil seda õigust pole?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, minu nõuanne on pöörduda avaldusega kohtu poole, paludes kohtul rakendada pärandi hoiumeetmeid, ning määrata korterile hooldaja. Pärandi hoiumeetmeks sobib muuhulgas korteri müümine. Pärandi hoiumeetmete rakendamine on reguleeritud tsiviilkohtumenetluse seadustiku paragrahvides 117, 172 lg 4, 475 lg 1 p 4 ja 584-590.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ

P.S.KÜ-l korteri müümise õigust ei ole, samuti ei saa ta muul moel Teie probleemi lahendamisele kaasa aidata.