Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas gaasiühenduse taastamise peab kinni maksma ühistu või korteriomanik?18.04.2014

Tere
Meil gaasiga majas on korteris eelmiste elanike poolt gaas ära lõigatud ja toru ots kinni keevitatud. Soov oleks lasta panna toru otsa kuulkraan ning hakata kasutama gaasipliiti. Kes peaks selle kinni maksma kas ühistu või omanik.
Tänud

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna eelmise korteriomaniku õigusjärglasena vastutate te eelmise korteriomaniku tegevuse eest, siis ei saa Te antud juhul esialgse olukorra taastamist ühistu käest nõuda. Küll aga saab ühistu Teie käest nõuda, et gaasitorustikuga liitumine toimuks kõiki õigusakte ja ohutusnõudeid arvestades.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ