Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes peab kinni maksma loata paigaldatud soojuspumba teisalduse, kas korteriomanik või KÜ?17.09.2014

Tere!
Korteriomanik on eelneva kokkuleppeta paigaldanud õhksoojuspumba ja teised kortermaja omanikud ei ole paigalduse asukohaga nõus. Samas aga keeldub korteri omanik teisaldust ise kinni maksmast, kuna tema sõnutsi näitas asukoha talle kätte KÜ esimees.
1: Kes on vastutav teisalduse eest?
2: Kui teisalduse tellib kÜ, kas siis võib teisaldusega seotud kulud lisada korteriomaniku üüriarvele?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kulud õhksoojuspumba eemaldamiseks peaks kandma korteriomanik, kes õhksoojuspumba paigaldas. Korteriühistu ise antud olukorra eest vastutust ei kanna, kuna õhksoojuspumba paigaldamise otsustamine ei ole korteriühistu juhatuse pädevuses.
Juhul, kui korteriomanik ise õhksoojuspumpa ei eemalda, siis võib ka seda teha korteriühistu, nõudes kulud sisse vastutavalt korteriomanikult.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ