Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas saan küsida tagasi osa uue katla raha ja eralduda kortermaja küttesüsteemist, kuna minu korter on külm?31.03.2015

Tere,
Majale osteti kaks aastat tagasi uus katel, millega maja köetakse. Minu korter on peale katla paigaldamist jäänud väga külmaks. Keskmine temperatuur on 16 kraadi. Soovin sellest küttesüsteemist lahkuda, kuna pole nõus maksma selle eest, mida ma ei saa. Kas mul on õigus tagasi küsida mingi osa sellest rahast, mida maksin katla ostmiseks?
Aitäh

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomandiseadus Teile küttesüsteemist lahkumise õigust ei anna (vt korteriomandiseaduse paragrahv 11 lg 1 p 1), pakkudes selle asemel õiguse nõuda teistelt korteriomanikelt küttesüsteemi ühist kordategemist (vt korteriomandiseaduse paragrahvid 12 lg 3 ja 15 lg 5) või siis õiguse teha küttesüsteem ise korda ning nõuda kordategemisega seotud kulu sisse teistelt korteriomanikelt vastavalt nende mõttelise osa suurusele (vt korteriomandiseaduse paragrahv 15 lg 2).

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ