Korteriomandiõigus

Küsimus: Kelle pädevusse kuulub katuseakende hooldus ja korrashoid, kas KÜ või korteriomaniku?02.05.2016

Meie korteriühistu on 21 korteriga. Neljal korteri on katuseaknad. Kui katuseaknad hakkavad läbi tilkuma, siis kelle pädevusse nende hooldus ja korrashoid kuulub? Kas kü või korteriomaniku?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, eeldada tuleks, et katuseakende hoolduse ja korrashoiu eest vastutavad korteriomanikud ühiselt ja korteriühistu. Seda põhjusel, et korteriomandiseaduse paragrahv 1 lõige 2 ja paragrahv 2 lõige 2 kohaselt on katuseakende näol tegu kaasomandi esemega. Erandi võib tingida olukord, kus katuseaknad on paigaldatud korteriomaniku enda algatusel/poolt.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ