Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes peab lahendama niiskusprobleemid korterites, kes panid omale uued aknad, kas omanikud või korteriühistu?09.12.2016

Elan 60 korteriga elumajas. Kuulun KÜ juhatusse. Maja välisseinad on soojustatud. Osa kortereid paigaldas ka pakettaknad, mina olin üks nendest, kes ei paigaldanud. Osadel pakettaknaid paigaldanud korterites esinevad probleemid ventilatsiooniga ja õhuniiskusega, ilmselt siis ebakvaliteetse st ilma tuulutusavadeta akende tõttu. Minu vanade puitakendega korteris seda ei esine. Samuti ei esine probleeme kvaliteetsete pakettakende paigaldajatel. Kes peab antud juhul lahendama probleemid ebakvaliteetsete pakettakendega korterites, kas omanikud või juhatus? Tean et soovitatakse puurida freesavad seintesse, aga kelle kulul?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna õhuniiskus kahjustab kogu hoone konstruktsioone, siis vastutavad probleemi lahendamise eest valet tüüpi akna paigaldanud korteriomanik, kui korteriühistu.
Probleemi lahendamise kulud peaks vastavalt võlaõigusseadusele kandma isik, kes probleemi tekitas.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ