Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas saada luba kortermaja lamekatusele terrassilaadse asja ehituseks?14.12.2016

Tere,
Sooviksin ehitada kortermaja katusele (horisontaalne tasapind) terassi-laadse vaba aja veetmise koha. Kuidas oleks võimalik see pind enda kasutusse saada ja kas sinna millegi ehitamine on üldse legaalne?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, katusepinna enda kasutusse saamiseks tuleb see vormistada korteri reaalosa koosseisu või sõlmida katuseosa kasutamiseks kaasomandi kasutuskorra kokkulepe. Mõlemal juhul tuleb leping sõlmida kõigi korteriomanikega ja notariaalses vormis.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ