Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteris asuvad keskkütte radiaatorid ja nende juurde kuuluvad torud on korteriomaniku või korteriühistu omad?17.12.2016

Meie korteriühistu esimees väidab, et radikad on ühistu omad aga torud on korteriomaniku omad. Nimelt hakkas tilkuma minu korteris olev keskütte toru. Kui palusin ühistul leke likvideerida, öeldi, et sinu omad lase ise korda teha. Kui aga inimesed radikaid vahetavad, siis nõuab ühistu radikaid endale, et need ühistu omad ja nende eest saab raha. Mina pole oma kuludega nõus seda tegema. Kas mul on õigus nõuda jätkuvalt, et ühistu likvideerib lekke?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kortermaja küttesüsteem kuulub tervikuna korteriomandi kaasomandi eseme hulka, kuna tegu on korteriomanikele ühiseks kasutamiseks vajaliku ehitise osaga. Kaasomandi eseme korrasoleku eest vastutab oma korda korteriühistu.
Õiguslikult reguleerib olukorda korteriomandiseaduse § 1 g 2, § 2 lg 2 ja korteriühistuseaduse § 2 lg 1.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ