Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas kohtutäituri kaudu soetatud korteril peab olemas olema ostu müügi leping?17.12.2016

Tere!
2014 a sai soetatud korter, millega nüüdseks kaasnevad mitmed probleemid. 1,5 a möödudes saime kirja, kus KÜ nõuab 1000 euro tasumist ähvardades ka kohtuga. Korteriga ei kaasne peale kinnistusametist saadud ühtegi teist dokumenti. Seega puuduvad meil igasugused dokumendid.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui küsimuses on silmas peetud korteriühistu võlanõude aluseks olevaid dokumente, siis saavad need olla ainult korteriühistul endal, kes peab Teie päringu korral tõendama võlanõude aluseid.
Valitseva kohtupraktika kohaselt tõendab korteriühistu majanduskulu nõuet ostuarvete või üldkoosoleku otsustega.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ