Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on määratletud aeg mille jooksul täitemenetluse enampakkumise võitja peab end kinnistusregistris omanikuks vormistama?23.12.2016

Tuginedes kinnisvaramaakleri kardetavasti ebaõigele infole (minu e-maili päringule vastas samuti kirjalikult) osalesin sümboolse hinnaga enampakku-misel mille ainukese osalejana ka võitsin. Enampakkumise akti pole veel kätte saanud, kuid e-kinnistusregistri põhjal (hüpoteegiga on kinnistu igakordne omanik allutatud sundtäitmisele) on alust kahelda maakleri mõnede väidete õigsuses. Enne kui hakkan kinnistusregistrisse midagi lõpuni vormistama ja allkirjastama tahan olla kõigis asjaoludes kindel. Seega - kui kaua on mul aega oma kahtlustega tegelemiseks?
Kas üldse on määratletud aeg hiljemalt mille jooksul enampakkumise võitja peab end kinnistusregistrisse kindlasti omanikuks vormistama või on talle jäetud ka vabadus soovi korral loobuda oma korteriomandi kinnistusregistrisse seadmisest, vormistamisest?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, täitemenetluse seadustikus ei ole ajavahemikku, mille jooksul peab enampakkumise võitja tehingu lõpule viima, täpselt määratud. Juhul, kui vastavat ajavahemikku ei ole määranud ka täitemenetlust korraldanud isik, siis tuleks tehing lõpule viia mõistliku aja jooksul. Tehinguga viivitamine seoses varasemalt teada
Pakkuja jaoks uute asjaolude ilmnemise korral saab pakkuja pakkumisest taganeda küll, kuid soovitan selle otsuse kaalumisel kasutada professionaalse õigusnõustaja abi, kuna sellist otsust tuleb korrektselt motiveerida.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ