Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas korteriühistu tavaliige saab kontrollida, kas põhikirja on muudetud?05.02.2017

Tere. Sain alles hiljuti teada, et mitu aastat tagasi on muudetud meie KÜ põhikirja. Äriregistris www.rik.ee on üleval aga vanem põhikiri. Kas põhikirja muutes tuleb see mingis ametis registreerida ning kui jah, siis kuidas KÜ tavaliige seda kontrollida saab kui juhatuse käest infot ei saa? Kas äriregistris ei peaks üleval olema õige põhikiri?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui tavaolukorras jõustub korteriühistu üldkoosoleku otsus selle vastuvõtmisest, siis põhikirja kinnitamise kohta kehtib eriregulatsioon. Nimelt jõustub uus põhikiri, mittetulundusühingute seaduse § 23 lg 2 kohaselt, alates registrisse kandmisest.
Seega juhul, kui uus uus põhikiri on juhatuse poolt registrisse esitamata jäetud, kehtib endiselt nn vana põhikiri.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ