Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu võib kehtestada korra, et parklas on iga korteri kohta ainult üks parkimiskoht?08.02.2017

Tere! Korteriühistul on 36 korterit ja 23 parklakohta, ühtki numbriliselt kindlat parkimiskohta pole. Kas ühistul on õigus nõuda, et iga korteri kohta võib parkida ainult ühe auto? "Ühe auto" poliitika puhul oleks parklas 15 autot ja kohti jääks ka külalistele ehk neile, kel igapäevaselt autot pole. Kas piisab kui üldkoosolekul see otsus vastu võetakse vähemalt 50% + 1 häältega?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, eeldusel, et kõiki korteriomanikke koheldakse võrdselt, saab sellise otsuse langetada lihthäälteenamusega. Õiguslikuks aluseks on antud juhul korteriomandiseaduse paragrahv 15 lõige 3 ja lõige 6 punkt 1 - korteriomanike huvidele vastava valitsemisena, mida korteriomanikud otsustavad häälteenamusega, käsitletakse kaasomandi eseme kasutamist reguleeriva kodukorra kehtestamist.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ