Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas mul on seaduslik õigus korterisse sisenemiseks, kui ostsin korteri kohtutäituri oksjonilt?11.02.2017

Tere, soetasin kohtutäituri oksjonilt korteri. Korter on kinnisturaamatus minu nimel. Eelmise omanikuga pole ei mina ega kohtutäitur ühendust saanud ja arvatavasti viibib ta välismaal. Korteris pole keegi juba aastaid sees elanud ja nüüdseks on tekkinud korteriühistu ees peaaegu 4000 euro suurune võlg kommunaalkuludest. Kas mul on seaduslik õigus korterisse sisenemiseks ja lukkude vahetuseks ilma, et peaksin kohtu poole pöörduma?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, juhul, kui kohtutäitur ei teavitanud Teid täitemenetluse käigus kolmandate isikute õigustest (näiteks kehtivast üürilepingust), seoses müüdava korteriomandiga, siis on Teil õigus nii korteri lukud välja vahetada, kui kogu korter enda valdusesse võtta. Korteriomandi valduse omandamine ja -kaitsmine on reguleeritud asjaõigusseaduse paragrahvides 36-50.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ