Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas haldusfirma võib lõpetada haldusteenuste osutamise 20-päevase etteteatamisega?18.02.2017

Valitseja teatas 8.veebruaril, et lõpetab haldusteenuste osutamise 28.veebruaril. Kas selline lühike tähtaeg on lubatud, sest 20 päevaga peame asutama korteriühistu ja vormistama ümber lepingud kommunaalteenuste firmadega?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, valitsejateenuse leping allub võlaõigusseaduse (VÕS) üldosa ja 35.peatüki (käsundusleping) regulatsioonile. Selle ülesütlemise õiguspärasuse hindamisel tuleks lähtuda VÕS §-s 630 ja/või §-s 631 sätestatust.
Viidatud seadusesätetest ei tulene küll konkreetne ajavahemik, kui pikalt peab valitsejalepingu ülesütlemisest ette teatama, küll aga põhimõte, mille kohaselt peab valitseja lepingu ülesütlemisel arvesse võtma seda, kui kiiresti on korteriomanikel võimalik leida uus valitseja.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ