Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes otsustab korteriühistu maja sissesõidutee remondi?18.02.2017

Tere
Kas korteriühistu sissesõidutee remondi tegemine tuleb otsustada üldkoosolekul või võib seda haldaja teha igal ajal, kui keegi elanikest selleks soovi avaldab? Meil tehti tee remont, millest ei ole mingit kasu, sest tee on samasugune või veel hullem kui enne. Üldkoosolekul ei ole seda otsustatud.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomanike kaasomandis oleva sõidutee remondi üle otsustab üldreegli järgi korteriühistu üldkoosolek.
Samas tuleb ka arvestada võimalusega, et korteriomandiseaduse paragrahv 15 lõikes 2 sätestatud erisäte, annab korteriomanikule õiguse teostada olukorras, kus on ohus kaasomandi säilimine, kaasomandi eseme säilitamiseks vajalikke toimingud teiste korteriomanike nõusolekuta. Valitseva kohtupraktika järgi saab ta vastava kulu sisse nõude korteriühistu käest - seda muidugi vaid juhul, kui teostatud töö on tehtud asjatundlikult ja kantud kulud on põhjendatud.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ